نصب Security Compliance Manager SCM مایکروسافت

در این مقاله به نصب Security Compliance Manager SCM مایکروسافت می‌پردازیم.

SCM چه کار می کند ؟

SCM ویژگی های مدیریت پایه امنیت مرکزی را فراهم می کند ، یه نمونه اولیه ، قابلیت سفارش سازی و انعطاف پذیری پایدار مبتنی بر سرعت بخشیدن به توانایی سازمان در مدیریت امنیت و انطباق پیشرفت تدریجی برای تکنولوژی ماکروسافت که به طور گسترده استفاده می شود.

از تجربه کارشناسان امنیت ماکروسافت استفاده کنید و زمان ، پول مورد نیاز برای محکم کردن محیط خود را کاهش دهید و برای تسریع بخشیدن در راه رسیدن به نتیجه نهایی و برنامه ریزی درست شما را کمک خواهد کرد ، نصب ، مدیریت ، و مدیریت امنیت پایه برای سیستم عامل ویندوز در محیط کلاینت ، سرور و سایر نرم افزلر های ماکروسافت .

دسترسی به پایگاه داده کامل از تنظیمات امنیتی توصیه شده مایکروسافت ، خطوط اصلی خود را سفارشی کنید ، سپس از فرمت های مختلف از جمله کتابهای اکسل استفاده کنید ، GPO  ، DCM  ، SCAP ، برای تهیه پایگاه های اولیه به محیط خود برای اتوماسیون راه اندازی امنیت پایه و روند تأیید صحت . از SCM برای دستیابی به یک محیط امن، قابل اطمینان و متمرکز IT استفاده کنید که به شما کمک می کند تا نیازهای سازمان شما را برای امنیت و عملکرد بهتر فراهم سازید .

نسخه 4.0 از مدیریت سازگاری امنیتی (SCM) اکنون برای دانلود در دسترس است! علاوه بر ویژگی های کلیدی از نسخه قبلی ،SCM 4.0 ارائه دهنده پشتیبانی از پایگاه های ویندوز 10 و سرور 2016 است ،و رفع اشکال SCM شما را قادر می سازد به سرعت پیکربندی و مدیریت کامپیوتر و ابر خصوصی خود را با استفاده از Group Policy و Microsoft System Center Configuration Manager مدیریت کنید

SCM 4.0 سیاست های آماده سازی را بر اساس توصیه های راهنمای امنیت مایکروسافت و بهترین شیوه های صنعت ارائه می دهد.به شما اجازه می دهد تا به راحتی به مقصود پیکربندی را مدیریت کرده و موارد مربوط به انطباق را برای سیستم عامل های ویندوز و برنامه های مایکروسافت مطرح کنید.

نصب و پیکربندی مدیریت سازگار با امنیت (SCM)

ابتدا ما نحوه نصب Security Compliance Manager را توضیح خواهیم داد و سپس به نحوه پیکربندی آن پرداخته می شود.

برای نصب SCM  نیازه که .NET 3.5 framework و Microsoft Visual C++ 2010 x86  را نیز نصب کنیم .

نصب کننده به ما اجازه می دهد مایکروسافت Visual C ++ 2010 x86 را نصب کنیم اگر ما آن را نداریم همانطور که در زیر مشاهده خواهیم کرد، اما بدون .NET 3.5که ما نشان خواهیم داد، مراحل نصب به مشکل خواهد خورد.

1 – ابتدا ما باید SCM 4.0 را دانلود کنیم، شما می توانید یک جستجوی گوگل را برای آن انجام دهید یا از این لینک برای دانلود SCM استفاده کنید. در زمان نوشتن، حجم دانلود 131 مگابایت است.

2 – پس از اتمام دانلود، «Security_Compliance_Manager_Setup.exe» را اجرا کنید. این کار با انجام بررسی سیستم برای پیش نیازها آغاز می شود.

3 – در مورد من Microsoft Visual C ++ 2010 x86 Redistributable ندارم، بنابراین من از آن برای نصب آن درخواست دارم.

1

4- بعد پیام زیر را دریافت می کنیم .NET 3.5.نمی تونه نصب بشه

2

ما توصیه می کنیم که ما این را از طریق مدیر سرور نصب کنیم. ما به جای آن PowerShell را باز کرده و دستور ‘Install-WindowsFeature Net-Framework-Core’  را در cmdletاجرا خواهیم کرد، اما اگر می خواهید GUI را ترجیح دهید، می توانید از طریق مدیر سرور نیز این کار را انجام دهید.

3

5- اکنون که .NET 3.5 نصب شده است، ما دوباره “Security_Compliance_Manager_Setup.exe” را اجرا خواهیم کرد، این بار ما از شما خواسته می شود تا آن را نصب کنید که پیش نیازها را برآورده کرده ایم.

4

همانطور که اشاره شد این نیز نسخه SQL Server 2008 Express را نصب خواهد کرد .

6-خواندن و پذیرش مجوز، روی Next کلیک کنید تا ادامه یابد.

5

7- ما اکنون می توانیم مکان را برای SCM برای نصب نصب کنیم، ما پیش فرض را ترک خواهیم کرد و برای ادامه ادامه روی Next کلیک کنید.

6

8-در حال حاضر شما توصیه می شود که مایکروسافت SQL Server 2008 Express مورد نیاز است، انتخاب بعدی در نصب.

7

اگر شما قبلا یک نمونه از SQL نصب کرده اید، باید آن را شناسایی کرده و نشان داده شود تا شما به جای آن انتخاب کنید.

9-اگر مجبورید این را نصب کنید، مجوز SQL Express را بخوانید و با آنها موافقت کنید، بعد برای ادامه انتخاب کنید.

8

10-در نهایت شما خلاصه نصب را داده اید، آنرا بررسی کنید و نصب را برای شروع نصب انتخاب کنید.

9

10 11

پیکربندی Configuring

حال به پیکربندی Configuring در نصب Security Compliance Manager SCM مایکروسافت می‌پردازیم.

حالا که ما SCM را با موفقیت نصب کردیم، می توانیم با تنظیمات ادامه دهیم :

1-پس از نصب، پنجره SCM به طور خودکار باز خواهد شد، در غیر اینصورت می توانید میانبر آن را در منوی شروع پیدا کنید.

12

2- اولین سفارش کسب و کار، انتخاب File> Check for Updates است.

13

3 – همانطور که می بینید در اینجا بسیاری از به روز رسانی های امنیتی موجود در دسترس وجود دارد، روی دکمه دانلود کلیک کنید تا آنها را نصب کنید.

14

4 – پس از آنکه تمام به روز رسانی ها دانلود شده است، پنجره Import Baseline Wizard باید ظاهر شود، سپس برای ادامه کلیک کنید.

15

5-هنگامی که خطوط پایه بارگذاری شده اند، import را کلیک کنید.

16

6- اکنون باید نتایج تمام پایه های وارد شده را مشاهده کنید، Finish را برای تکمیل فرایند انتخاب کنید.

17

7 ) در حال حاضر دارای پایه ای برای ویندوز سرور 2016 هستیم، اگر ما بر روی یکی از این دوبار کلیک کنیم، می توانیم ببینیم که چه کاری انجام می دهد. در این مثال ما  Domain Controller Security Compliance 1.0 را انتخاب کردیم. ما می توانیم فیلد پیش فرض را نشان می دهیم که به ما نشان می دهد مقدار پیش فرض در ویندوز سرور 2016، فیلد مایکروسافت است که نشان می دهد که تنظیماتی که مایکروسافت توصیه می کند با استفاده از آن به عنوان پایه، و فیلد سفارشی که هر گونه سفارشی را که در ابتدای آن ساخته اید را نشان می دهد اگر وجود داشته باشد

18

8- به عنوان مثال اگر اولین مورد AppLocker را برای قوانین اجرایی انتخاب کنیم می توانیم به طور پیش فرض تنظیمات را ببینیم، با این حال مبانی مایکروسافت نشان می دهد که باید آن را فعال کنید. اگر ما برای مشاهده جزئیات تنظیمات را انتخاب می کنیم، می توانیم اطلاعات بسیار مفیدی را مشاهده کنیم. ما می توانیم مسیر را که group policy که این مورد را کنترل می کند، و حتی آیتم در registry  تغییر دهد. ما همچنین توضیح می دهیم که آیتم در پایه چیست و چه آسیب پذیری با استفاده از آن همراه با تاثیر بالقوه است.

19

با پیروی از این مراحل می توانیم با موفقیت نصب و پیکربندی Security Compliance Manager را در ویندوز سرور 2016 انجام دهیم.

مقاله نصب Security Compliance Manager SCM مایکروسافت  نویسنده:محمد رجبی

admin

    دیدگاه‌ها