درباره سرویس Skype for Business 2015

Skype for Business 2015

در دنیای ارتباطات امروزه همه شرکت ها به دنبال کاهش هزینه های ارتباطی هستند که به نحوی بتوانند با هزینه کمتر بیشترین بازدهی را در سیستم خود داشته باشند. بسیاری از شرکت ها بدنبال راه اندازی سیستم های دور کاری هستند به نحوی که کارمندان آنها بتوانند از راه دورو بدون حضور در محل شرکت کارهای خود را انجام دهند.این مسئله بخوبی می تواند بسیاری از مشکلات شهری را نیز کاهش دهد تصور کنید کارمندی که می تواند بصورت دور کاری کارش را حتی در منزل انجام دهد دیگر نیازی به خروج از خانه نیست  آن هم با همه مشکلاتی که در مسیر رسیدن به محل کار وجود دارد.می توان به سادگی فهمید که ترافیک شهر و آلودگی نیز بسیار کمتر خواهد شد.اما با وجود این همه مزیت هنوز بسیاری از شرکت ها هنوز راه حل مناسب و جامعی برای این موضوع پیدا نکرده اند.

راه حل ارتباطی :

شرکت مایکروسافت با ارائه نرم افزار Skype for Business 2015  توانست بسیاری از نیاز های دور کاری را برآورده کند. این نرم افزار امکانات بسیار خوبی برای استفاده کاربر در اختیار دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • تماس صوتی و تصویری
  • امکان چت با کاربران
  • امکان ارسال فایل
  • امکان به اشتراک گذاشتن دسکتاپ کامپیوتر
  • ایجاد نظر سنجی برای کاربران
  • ارسال پیام بصورت گروهی
  • ایجاد کنفراس های صوتی و تصویری بین افراد

 

Skype-for-Business-Get-Ready-1

امکان Desktop Sharing Skype for Business

تصور کنید در خانه هستید یا در یک شعبه از شرکت خود و نیاز دارید از کسی درباره کار خود کمک بگیرید بنابراین نیاز است بتوانید همزمان وقتی روی پروژه خود کار می کنید از کسی هم کمک بگیرید بطوریکه بتواند تصویر دسکتاپ کامپیوتر شما را ببینید شما با استفاده از skype for Business  می توانید دسکتاپ خود را به اشتراک بگذارید و در صورت نیاز به همکار خود دسترسی کنترل دهید تا اونیز بتواند روی کامپیوتر شما با موس خود کاری را انجام دهد.

ایجاد گروههای چت در Skype for Business

شما می توانید با ایجاد گروههای چت مختلف در یک سازمان کاربران را در یک چت روم جمع کرده و شروع به تبادل نظر کنند یکی از مزیت های این چت روم که در skype for business  بنام Persisten chat  شناخته میشوداین است که حتی زمانیکه کاربران آنلاین نیستند هر زمان که آنلاین شوند بتوانند پیام دیگران در روز های قبل را ببینند.

آرشیو کردن پیام ها در Skype for Business

شما هم بعنوان کاربر و هم بعنوان مدیر شبکه می توانید پیام ها را آرشیو کنید البته کاربران فقط حق آرشیو کردن پیام های خود را دارند ولی مدیر شبکه می تواند براحتی کلیه پیام ها را آرشیو و در صورت نیاز به آنها دسترسی داشته باشد.

تماس با تلفن های خارج از سازمان 

سرویس Mediation  سرویس Skype for business  می تواند شما را به شبکه مخابرات متصل تا کاربران بتواند براحتی با بیرون سازمان نیز تماس بگیرند تصور کنید کاربری از طریق اینترنت و خارج از سازمان و یا حتی کشور به شبکه سازمان شما با نرم افزار کلاینت Skype  متصل است و دسترسی شبکه مخابرات PSTN کشور محل سازمان شما را ندارد شما با راه اندازی سرویس Mediation  درSkype for Business  می توانید این امکان را به کاربر خود بدهید.درخواست کاربر از طریق اینترنت به سازمان شما و سپس از طریق سرور Medation  به شبکه مخابرات انتقال پیدا می کند.

امکان ایجاد سیاست های مختلف برای کاربران Skype for Business

با راه اندازی بخش های مختلف Skype for Business  شما براحتی می توانید برای کاربران خود سطح دستری به نوع ارسال فایل،تماس صوتی و تصویری ، به اشتراک گذاشتن دسکتاپ، تماس با بیرون از سازمان و …. پیاده سازی کنید تا کاربران بتوانند در سطح های مختلف کار خود را براحتی و با حفظ سیاست های امنیتی سازمان انجام دهند.

تمایل به یادگیری و پیاده سازی در پروژه ها :

در صورت تمایل به یادگیری و پیاده سازی هر گونه سناریو و پروژه مربوط به سرویس Skype for Business 2015  می توانید به بخش پروژه مجموعه ادمین پرو ایمیل زده (info@Adminpro.ir) تا هماهنگی لازمه صورت گیرد. بخش پروژه مجموعه ادمین پرو متشکل از مجرب ترین مدرس های این سرویس آماده همکاری با شما دوستان عزیز میباشد. در صورت لزوم نیز می توانید ویدئوی آموزشی این بخش را در بخش محصولات دانلود و در صورت لزوم سوالات خود را در بخش نظرات مطرح نمایید.

نویسنده : مهندس سید رسول شکرالهی

 

admin

    دیدگاه‌ها