افزایش سرعت اینترنت با کاهش محدودیت پهنای باند در ویندوز ۱۰

افزایش سرعت اینترنت با کاهش محدودیت پهنای باند در ویندوز ۱۰

در ویندوز ۱۰ محدودیتی برای استفاده از اینترنت وجود دارد که باعث می‌شود شما فقط از ۲۰ درصد پهنای باند اینترنت خود در مرورگر استفاده کنید. در واقع ۸۰ درصد باقی‌مانده برای استفاده توسط سرویس های مختلف و اپلیکیشن هایی که به اینترنت نیاز دارند در نظر گرفته می‌شود. شاید دیده‌اید کسانی را که حتی از اینترنت پر سرعتی استفاده می‌کنند، با سرعت کمی در حین مرور وب‌سایت ها روبه‌رو هستند.

اگر سرعت مرورگر و وب‌گردی برای شما مهم است، می‌توانید از این شیوه برای افزایش سرعت مرورگر خود استفاده کنید:

  • ابتدا کلید های (Windows + R) را بزنید تا پنجره‌ی Run باز شود.
  • سپس عبارت gpedit.msc را وارد کنید و OK را بزنید تا پنجره‌ی Local Group Policy Editor باز شود.
  • در برنامه مسیر زیر را دنبال کنید: 
    Computer Configuration > Administrative Templates > Network > QoS Packet Scheduler
  • در سمت راست، در زیر قسمت Settings گزینه‌ی Limit reservable bandwidth را پیدا کنید و روی آن کلیک راست کنید. سپس گزینه‌ی Edit را بزنید.

bandwith

  • حال گزینه‌ی Enabled را فعال کنید، سپس درصد دلخواه برای محدودیت مصرف اینترنت را وارد کنید. اگر می‌خواهید که هیچ محدودیتی وجود نداشته باشد آن را برابر ۰ (صفر) قرار دهید.

bandwith2

نکته‌ی مهم: این کار در این جاست که شما با این کار، پهنای باند رزرو شده برای استفاده‌ی خود ویندوز را تغییر می‌دهید. این کار باعث افزایش سرعت چشمگیری در مصرف اینترنت شما می‌شود. اگر احتمال می‌دهید برنامه های شما به صورت خودکار از اینترنت استفاده می‌کنند، به شما توصیه می‌کنیم که محدودیت را خیلی کم نکنید. اما به هر حال شما با این کار سرعت بسیار زیادی در مرور وب‌سایت به‌دست می‌آورید.

admin

    دیدگاه‌ها